5 módních trendů na rok 2020

Co letí v roce 2020? V módě platí, že co bylo v loňském roce in a trendy je letos out a staré. Zvířecí motivy můžete rovnou nechat ve skříni. Ty letos nehrají prim. Ale nemusíte se bát, že byste nebyli v obraze. Připravili jsme pro Vás stručný přehled trendů pro letošní rok, který se bude hodně točit okolo retro vzorů i střihů. Tak se pusťte do čtení a ať žije retro.

Puntíky

Puntíky jsou módní jistota. Jsou hravé, svěží a můžete si být jistí, že se vždy zanedlouho vrátí do kurzu. Už je to svědčí o jejich nadčasovosti. Nemusíte se krotit v jejich nošení a obleknout si je můžete jak do práce, tak do vyšší společnosti. Puntíky už od třicátých let symbolizují jednoduchost, eleganci i variabilitu. V případě puntíků se navíc obzvláště vyplatí vsadit na pravidlo tří barev. To znamená že barvu, která se objevuje ve vzoru, zopakujete na spodním či horním dílu oblečení a celek doplníte odlišně barevným elementem, například v podobě bot či kabelky. Paradoxní je, že vedle letošních barevných proužků, květů nebo kostek působí nejméně retro.

obrázek 1

Exotické listy

Jeden z nejzásadnějších motivů letošního roku už má také za sebou dlouhou historii. Opulentní exotické květy, citróny, palmy letos zasáhly přehlídková mola jako bouře. Hlavně v Itálii vsadili návrháři na kolekce s letními hravými vzory a řetězce s rychlou módou na sebe nenechaly dlouho čekat. Květované vzory na svých přehlídkách nevynechali Michael Kors ani Elie Saab. Už máte v šatníku také podobné kousky?

Barevné kostky

Ani tento rok nechybí hodně oblíbený retro kostkovaný vzor. Najdete ho na šatech, sakách, košilích, tričkách i kalhotách jak v dámských, tak i v pánských kolekcích. Letos poletí převážně madrasové káro, hodně barevný a tvořivý vzor. Nebojte se kombinovat ani doplňky jako náramky, kabelky, batohy nebo pásky. Košilové verze nebo šaty ideální ladí se stylovým opaskem.

obrázek 2

Retro pruhy

Pruhy jsou nesmrtelným vzorem. Objevují se v módním světě v pravidelných etapách a ačkoliv se to zdá nemožné, světový návrháři vždy dokáží přijít s něčím novým a neotřelým. I letos barevné pruhy a proužky budou stát v popředí a představivosti se meze klást nebudou. Nebojte se barevných kombinací, horizontálních i vertikálních pruhů a doplňte je o sukni či šortky. Kombinace s pruhů s úpletem nebo háčkovanou krajkou navíc vintage dojem ještě umocní. Pruhům zdar.

Zemité květiny

Snad žádnou módní sezónu nesmí chybět květinový vzor a rok 2020 v tomto nebude výjimkou. Oblíbené vintage kytičky ve stylu čaje o páté ale i zde nahradí sedmdesátkové retro a zemité odstíny s někdy až naivně vyobrazenými květy. V podobném barevném duchu se ponese i oblíbený kašmírový vzor.

Co myslíte? Vydrží retro i příští rok, nebo se vrátí až opět za pár let?