Balení na dovolenou, aneb co nesmí v kufru chybět

Léto se pomalu, ale jistě blíží ke konci, spoustu z nás však pořádná letní dovolená teprve čeká. S tím je samozřejmě spojeno neoblíbené balení nejen oblečení, ale i hygieny, dokladů a podobných věcí, které nesmíme zapomenout. No a v půli cesty začnete zjišťovat, na co všechno jste stejně nakonec zapomněli. Na druhou stranu jsou i tací, kteří se na balení těší a berou ho jako takový rituál, kterým už vlastně dovolená začíná. V našem článku jsme se tak podívali na nejdůležítější módní kousky, které Vám nesmí na dovolené chybět. Pusťte se do čtení.

Plavky

Plavky jsou základ, ale znáte to, i na ně se dá zapomenout, když je berete automaticky. A jako první věc na dovolené určitě nechcete shánět plavky, které se Vám budou líbit a které Vám hlavně perfektně padnou. Navíc začít dovolenou tím, že zapomenete něco, co na sobě vlastně máte nejčastěji může být dost mrzuté. Pokud hledáte ideální plavky, co jsou zrovna v kurzu, tady je pár tipů.

AdobeStock_278701122

Je čistě na Vás, jaký typ nebo střih zvolíte, chcete-li ale nachytat co nejvíce bronzu, jednoznačně sáhněte po dvoudílných plavkách. Jestli ale nechcete jít tolik s kůží na trh, je nespočet jednodílných plavek, které jsou stylové, mají moderní střih a zvládnou být i odvážné. Záleží jen na Vás, každopádně určitě není na škodu mít s sebou plavek více a to minimálně dvoje. Kromě toho, že můžete plavky měnit podle barvy nebo střihu, můžete se také převléct do suchého.

Tuniky a letní šaty

Další základní sortiment dovolenkového šatníku. Pokud máte ubytování, kde se i stravujete, určitě se hodí mít volnější šaty, které můžete nosit i na plavky. Ve většině hotelů totiž je zákaz vstupu do restaurace v plavkách a komu by se chtělo jít několikrát denně převlíkat. Ideální jsou dlouhé tuniky. Hodí se jak na plát, tak i do restaurace. Dají se elegantně přepásat vybraných páskem, nebo doplnit kloboukem. Hodit se ti budou určitě kraťasy a tílko, volná sukně a lehký topík, nebo nějaké rozevláté letní šaty. Jste na dovolené, takže pokud jste nevyrazili do hor na cyklovýlet, zapomeňte na tepláky a vytahaná trika.

Klobouk

V tomto případě se nejedná jen o doplněk k Vašemu outfitu, ale i o účinnou ochranu před spálením či úpalem. Přeci jen v dovolenkových destinacích na nás sluneční záření působí několikrát více a nikdo se nechce spálit hned první den. Další dny byste totiž mohli strávit na pokoji v horečkách a virózou z úpalu.

obrázek 2_3

U nás sice klobouky stále nemají takovou tradici jako jinde, nicméně na dovolenou by to měl být základ každého ženského šatníku. Nejenže ochrání před ostrými slunečními paprsky, ale správná volba klobouku perfektně doladí Váš outfit. Ať už vyrážíte jenom na pláž, nebo do výru města na večeři, klobouk je ideální volba na elegantní doplnění aktuálního outfitu.

Večerní garderoba

Dovolená je spojená s večerními procházkami po městech, nebo ochutnáváním tamních specialit v restauracích. Pro takové příležitosti se určitě hodí mít v záloze večerní šaty. Je léto, takže délka nehraje takovou roli jako spíše funkčnost a střih. Není na škodu si zjistit, zda hotel, kde bydlíte, má dress code pro večerní stolovaní. Pokud chcete vsadit na jistotu, kratší černé šaty jsou ideální volbou. Nic nezkazíte ani kombinací sukně a halenky. Představivosti ani barvám nemusíte klást meze.

Doplňky a boty

Ač to spousta mužů stále nechápe, doplňky prostě hrají prim na každém zvoleném outfitu. S nimi můžete posunout svůj večerní vzhled na úplně jiný level, nebo jen doplnit ležérní styl na pláž. Letos se vyplácí sázka na jednoduché řetízky, perly, nebo korálky. Horkým tipem jsou řetízky na tělo, ale nezapomeňte ani na šátek. S ním docílíte spousty variací, kdy ho uvážete přes plavky jako šaty, nebo ho použijete jako lehnou tuniku.

AdobeStock_309979725

Co se týče bot, tak „profláknuté“ žabky nejsou škodu, ty na pláži užijete asi nejvíce. Hodit se budou také boty do vody, sandálky či pohodlné tenisky na delší výlety do vnitrozemí nebo po městech. A na závěr se určitě netratí ani jedny na podpatku, do kufru se přeci vejde vše i přes jasné fyzikální zákone, ne?

A co nesmí zaručeně chybět ve Vašem šatníku, když jedete na dovolenou? A máte nějakou vychytávku? Napište nám do diskuze.