Ikonické kabelky

 

V dnešním článku vám představím několik ikonických kabelek, avšak věřím, že některé z nich vám budou povědomé :)

LOUIS VUITTON SPEEDY 30

Značka Louis Vuitton patří mezi nejznámější výrobce kabelek. Nestárnoucí kabelkou z její dílny je bezpochyby Speedy 30. Tuto kabelku naprosto milovala krásná herečka Audrey Hepburn a speciálně na její přání byla vytvořena ve velikosti 25 cm. Jde o velmi nadčasový kousek, který je oblíbený i díky jeho velikosti. V průběhu desetiletí se kabelka mnohokrát barevně proměnila, její tvar ovšem zůstává stejný.

Kabelka Speedy 30 od značky Louis Vuitton.https://us.louisvuitton.com

HERMÉS BIRKIN

O této kabelce jsem psala už v minulém článku a musím říct, že její příběh je opravdu zajímavý. Nápad vznikl v letadle, ve kterém letěla i herečka a zpěvačka Jane Birkin. Jane se z její kabelky vysypaly věci, které v ní měla. Se sbíráním věcí jí pomohl jeden muž, shodou okolností generální ředitel firmy Hermès. Jane se s ním dala do řeči a nápad na kabelku byl na světě. 

Birkinky se řadí mezi nejdražší kabelky vůbec. Jejich cena se může vyšplhat i na miliony korun. Ani vysoká cena ale nesnižuje zájem o ně. Navíc jde o velmi dobrou investici, protože kabelku vždy prodáte za víc peněz, než za kolik jste ji koupili.

Birkinky si oblíbila například módní ikona Victoria Beckham.

Kabelka Birkin od značky Hermés.

https://baghunter.com/

CHANEL 2.55

Kabelka s prošíváním a ozdobným řetízkem je nepochybně další ikonickou záležitostí. Coco Chanel ji pojmenovala podle data, kdy byla představena, a to v únoru roku 1955. Původní Chanelka z roku 1955 byla kožená, později se ale objevily i modely, na které byla použita sametová látka. 

Kabelky, které se pohodlně a prakticky nosily přes rameno, přivedla na trh značka Chanel už ve 20. letech 20. století a byla jedním z průkopníků tohoto typu kabelek.

Legenda říká, že některé prvky kabelky byly inspirované vzpomínkami na sirotčinec. Červená podšívka měla symbolizovat uniformu řádových sester a ozdobný řetízek byl inspirován řetízkem, který řádové sestry nosily kolem pasu. Kabelka je velmi praktická a je vidět, že ji navrhovala žena, která u toho přemýšlela. Uvnitř kabelky najedete kapsu s chlopní, malou kapsu na rtěnku nebo další skryté kapsy.

Kabelka Chanel 2.55.

https://www.chanel.com/

FENDI BAGUETTE BAG

Jde o poměrně malou kabelku s krátkým popruhem. Díky tomu je kabelka při nošení umístěna přímo v podpaží, podobně jako se nosily francouzské bagety - proto název baguette. V roce 1977 tuto kabelku navrhla sama Silvia Venturini Fendi, jedna z pěti dcer zakladatelského manželského páru značky Fendi. Od svého uvedení na trh se kabelka vyráběla v mnoha různých barvách a z různých, často vícebarevných materiálů.

 Baguette Bag od značky Fendi.

https://www.fendi.com/

DIOR LADY DIOR

Jde o nejoblíbenější Dior kabelku slavné princezny Diany. V září 1995 ji dostala od Bernadette Chirac, tehdejší první dámy Francie. Diana ji nosila velmi často na různé příležitosti. Původně se tato kabelka jmenovala Chouchou, později byla na počest princezny přejmenována. Kabelka má hranatý tvar a zdobí ji prošívání. Její součástí jsou také kovová písmenka tvořící název značky. 

Kabelka Lady Dior od značky Dior.

http://www.dailymail.co.uk/

GUCCI JACKIE

I přesto, že od uvedení Gucci Jackie uplynulo už několik desítek let, stále zůstává elegantní a praktickou kabelkou, kterou ocení nejedna žena.

Dnes se kabelka Jackie vyrábí v několika velikostech a v mnoha barevných provedeních. Vyrábí se jak kožené, tak i látkové varianty, z nichž nejtypičtějšími je potisk s dvojicí obrácených G v hnědé barvě na béžovém podkladu a pak varianta s červenými a zelenými pruhy. Opět jde o velmi praktickou a poměrně prostornou kabelku, do které dá žena vše, co přes den potřebuje. Kabelka nese jméno po Jacqueline Kennedyové a v roce 2009 pod vedením kreativní ředitelky značky Gucci Fridy Giannini prošla hned několika změnami.


Kabelka Jackie značky Gucci.

https://www.gucci.com/

Tak který kousek se vám líbí nejvíce?

 

Podívejte se i na naši nabídku kabelek