Jak si vybrat tu pravou?

Kabelka je doplněk, bez kterého se málokterá žena obejde, a mnohé z nich by se mnou určitě souhlasily v tom, že nestačí mít jen jednu. Jde o kousek, který může celý outfit pozvednout, ale i naopak. Výběr kabelky proto není radno podceňovat! V dnešním článku vám poradím, co vše zvažovat a nad čím se zamýšlet, aby byl váš výběr trefa do černého.

Jak si tedy vybrat tu pravou kabelku pro vás?

Barva

Berte na vědomí, že kabelku nenosíte samu o sobě, ale kombinujete ji s oblečením. Nejjednodušší je vybrat kabelku v neutrální barvě, kterou zkombinujete téměř ke všemu - černou klasikou nezkazíte snad nikdy nic. Pokud chcete ale něco, co váš šatník oživí a co budete kombinovat spíše k jednodušším věcem, k věcem v neutrálních barvách, nebojte se barev a udělejte z kabelky dominantní prvek vašeho outfitu, který bude poutat pozornost. Fantazii se meze nekladou a nezapomeňte, že už dávno neplatí, že kabelku musíte ladit k botám nebo že v zimě se nenosí výrazné barvy. Nosí!

Kabelka Calvin Klein Frame Large Shopper Kabelka červená.

Například tato červená Calvin Klein Frame Large Shopper kabelka váš outfit krásně rozbije a oživí.

Příležitost a velikost

Ujasněte si, pro jaké příležitosti bude kabelka sloužit a kolik věcí v kabelce potřebujete nosit. Pokud chcete kabelku na každodenní nošení a jste ten typ, který v ní nosí spoustu potřebných, ale i nepotřebných věcí, sáhněte po kabelce větší. Oblíbené jsou takzvané shopper kabelky, u kterých, jak už z názvu vyplývá, není o prostor nouze. Pokud chcete přeci jen něco menšího, koupit si můžete klasickou kabelku, crossbody nebo psaníčko. Psaníčko i správně zvolená crossbody kabelka pak poslouží jako skvělý společník například na různé společenské akce. U kabelek na webu vždy uvádíme kromě barvy a materiálu i jejich rozměry, abyste měli co nejlepší představu o tom, jak kabelka ve skutečnosti vypadá a jak je prostorná.

Kabelka Michael Kors Jet Set Travel LG Carryall růžová.

Velmi prostorná je například tato MICHAEL KORS Jet Set Travel LG Carryall kabelka v krásné pudrově růžové barvě.

Způsob nošení

Výběr kabelky je také nutné přizpůsobit tomu, zda ji chcete nosit v ruce, na předloktí, přes rameno jako crossbody nebo klasicky na rameni. Spousta kabelek nabízí všechny tyto možnosti, u některých je výběr způsobu nošení omezený. Vyberte si ten typ, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Kabelka Guess Kamryn Shopper Stone Multi béžová.

Tvar

Velmi důležité je také to, jaký má kabelka tvar. Těch je v dnešní době opravdu nespočet množství. Některé ženy například preferují kabelky, které drží svůj tvar, jiné naopak. Zvažte proto tedy, jaký tvar je vašemu srdci a stylu nejblíže, a po tom sáhněte.

Kvalita

Pokud chcete kabelku, kterou si i za několik let vezmete na nějakou společenskou akci a bude vypadat pořád stejně a reprezentativně, nebo kabelku, která bude vaším pomalu každodenním společníkem, vyplatí se investovat do kvalitnějšího kousku. S tím samozřejmě souvisí i to, kolik jste ochotni za kabelku utratit peněz, což je nepochybně jeden z faktorů, který váš výběr ovlivní.

Za kvalitu si sice často připlatíte, ale pokud o nový kousek ve vaší sbírce budete s láskou pečovat, můžete si kabelku užívat i roky. O tom, jak o kabelky pečovat, se tady na blogu také brzy dočtete!

Materiál

S kvalitou jde ruku v ruce také materiál. Každý materiál také potřebuje náležitou a hlavně specifickou péči a odvíjí se od toho i životnost kabelek. I na to při výběru myslete.

Styl

A na konec nikdy nezapomínejte, že kabelka by vás měla reprezentovat, měla by se hodit k vám a vašemu stylu, ať už preferujete eleganci, ležérnost, extravaganci nebo sportovnější styl. Noste to, co se líbí vám a v čem se cítíte dobře!