Jak vybrat kabelku jako dárek?

Jak už název napovídá, v dnešním článku vám dám pár rad a tipů, jak vybrat správnou kabelku, která udělá radost! 

Podle čeho vybírat kabelku jako dárek?

V první řádě je potřeba si uvědomit, pro koho kabelku kupujete a snažit se vybavit si, jaké kabelky tato osoba obvykle nosí a jaký styl je jejímu srdci nejbližší. Je tato dívka, žena založená spíše sportovně? Nebo se obléká více elegantně? A viděli jste ji vůbec někdy s kabelkou? Nedává před nimi přednost třeba batůžkům? Spousta otázek, na které si ale musíte odpovědět. 

Vkus je individuální, každému se líbí něco jiného a téměř nikdy si nemůžete být stoprocentně jistí, že vyberete správně. I proto spousta lidí nerada nakupuje dárky, protože se bojí, že vybere špatně. Pokud ale zvážíte, jaký celkový styl daná osoba má, máte z poloviny vyhráno. Je to někdo, s kým sdílíte domácnost? Určitě se nebojte nakouknout do jejího šatníku na sbírku jejích dosavadních kabelek, která vám hodně napoví. Jestliže ale danou osobu dobře znáte, což při výběru takového dárku předpokládám, zvládnete to určitě i bez toho.

Obecně se například říká, že větší kabelky se příliš nehodí k ženám menšího vzrůstu a podobně. To je sice možná pravda a podle takových obecných pouček a rad se můžete řídit, ale já doporučuji udělat nákup více personalizovaný, zamyslet se a opravdu zvážit, co by se dané osobě mohlo líbit. Pokud má ráda větší kabelky, proč jí neudělat radost? Dobrá zpráva ale je, že se při výběru velikosti nemusíte bát tolik jako v případě, že byste kupovali nějaký ten kousek oblečení. Tam už je to o něco horší :)

 

Kabelka Michael Kors Whipped Hamilton LG Tote šedá.

Nosí daná osoba hlavně černou, bílou a další neutrální barvy? Potěšte ji kabelkou v těchto tónech a raději neriskujte. Taková kabelka  se bude skvěle kombinovat. Pokud je ale obdarovaná trošku extravagantnější, můžete sáhnout i po výraznějším kousku. Barva kabelky je ale jen jednou z mnoha věcí, které byste měli brát v potaz. To, že má daná osoba ráda červenou, ještě neznamená, že se jí líbí všechny červené kabelky na trhu. Pozor si dávejte také na vzory nebo kování. Vybavte si, jaké nosí šperky. Je spíše na zlatou, nebo stříbrnou barvu? Kabelka může být sebekrásnější, ale dojem z ní může obdarované zkazit nevhodně zvolené kování, které se jí následně nebude k ničemu hodit.

Tvar kabelky je snad ještě důležitější než její velikost. Tvarů kabelek existuje opravdu mnoho a v dnešní době se fantazii vážně meze nekladou. I proto je velmi důležité si danou osobu vybavit a říct si, jaké tvary kabelek na ní vidíte nejčastěji. Pokud má daná osoba ráda kabelky, které drží tvar, kabelkou, která působí spíše jako nějaký vak, ji pravděpodobně nepotěšíte. A naopak. Jestliže se trefíte do správného tvaru, je vysoká šance, že se kabelka od vás stane oblíbenou součástí outfitů obdarované.

Pokud si ale přeci jen nejste úplně jistí, černá klasika snad nikdy nikoho neurazí, hodí se téměř ke všemu a nemusíte si s takovými kousky příliš lámat hlavu při jejich kombinování. Vyberte správný tvar a kování a dárek je na světě!