Moschino

Ital Franco Moschino založil v roce 1983 stejnojmennou značku, která je známá především díky své nápaditosti, hravosti, ironii a humoru. Kousky značky Moschino díky tomu většinou poznáte na první pohled. Dokáží velmi dobře zaujmout pozornost.

Moschino

Návrhář Franco Moschino se narodil nedaleko Milána. Nejdříve se věnoval malířství, měl blízko k umění, později pracoval jako designér reklamy a navrhoval plakáty, letáky a katalogy. Setkal se i s Giannim Versacem, díky kterému se jeho kariéra začala ubírat směrem do světa módy.

Ve 23 letech začal jako pracovat jako návrhář u společnosti Cadette a v roce 1977 zakládá vlastní firmu Moonshadow. O šest let později představuje Franco svoji první kolekci nazvanou Moschino Couture. Už při tvorbě této kolekce se ukázal návrhářův smysl pro kreativitu a pro humor například tím, že natiskl na oblečení imitaci typického saka značky Chanel. Už od začátku bylo jasné, že konzervativních modelů se u něj nedočkáme. Právě naopak. Kombinoval zdánlivě nehodící se barvy i materiály, jeho modely vynikaly svojí nápaditostí, vtipem a extravagancí. Kritici je však hodnotili především kladně.

Love Moschino JC4254PP07KH červená

V 80. letech byly založeny nové řady Cheap and Chic Moschino Jeans a začaly se vyrábět také parfémy, módní doplňky a šperky. 

Signální barvou značky Moschino je pak červená barva, která symbolizuje radost ze života.

14702

Od předčasné smrti Franca Moschina v roce 1994 je kreativní ředitelkou jeho bývalá asistentka Rossella Jardini se stejným smyslem pro extravaganci, jakou měl sám zakladatel.