Proč je dobré používat dust bagy?

Když si koupíte nějakou kabelku nebo i nový pár bot, často k tomu dostanete i takzvaný dust bag neboli prachový pytel. A ačkoliv vám zpočátku může připadat jako zbytečný, protože vaše nová kabelka je podle vás tak nádherná a úžasná, že ji hodláte nosit každý den, zbytečný určitě není. Pokud totiž některé svoje kabelky potřebujete na nějaký čas odložit, je dobré je pečlivě uskladnit. A tím nemám na mysli naházet jednu přes druhou do šatní skříně.

K čemu je tedy dust bag dobrý?

S uskladňováním kabelek vám může pomoci právě dust bag, který skvěle poslouží jako ochrana vašich milovaných kousků.

Chrání vaše kabelky před

  • prachem,
  • nadměrnou vlhkostí,
  • odřením,
  • poškozením,
  • vzájemným ušpiněním kabelek,
  • denním i umělým světlem, kvůli kterému by barva kabelky mohla blednout.  

Dust bagy jsou speciálně navržené pro ideální skladování. Velmi důležité je, aby byly vyrobeny z prodyšného materiálu. Ten prodlouží životnost a krásu kabelek z kůže nebo jiných materiálů a nebude zadržovat vlhkost, což je žádoucí.

Kabelka Kabelka Michael Kors Jet Set Travel Chain Tote hnědá.

Před uložením do dust bagu je vhodné kabelku očistit – nezapomínejte ani na její interiér. Kabelku je také dobré vycpat, aby se nedeformovala, nedocházelo k ohýbání a jinému poškozování materiálu a aby stále držela svůj tvar. V ideálním případě by v pytli měla být kabelka celá i s popruhy a uchy. Ty jsou přeci také její součástí. Díky těmto krokům bude kabelka po vytažení z dust bagu ihned připravena na to, aby s vámi vyrazila ven.

Pokud tedy dust bag ke koupenému zboží dostanete, rozhodně ho nevyhazujte. A pokud se přeci jen rozhodnete svoje kabelky vystavovat nebo skladovat jinak, využít ho můžete nejen na kabelku, ale i třeba na oblíbený pár lodiček nebo peněženku. Jde o multifunkční a velmi praktickou věc!