Tommy Hilfiger

Představování další značky, kterou najdete na našem e-shopu, je tu! 

Značka Tommy Hilfiger je pojmenovaná po jejím zakladateli, který se narodil v 24. března 1951 v New Yorku. Tommy vystudoval střední školu a dál ve studiu nepokračoval. V 18 letech začal pracovat v maloobchodě, ale do svého rodného města jezdil. Za nějakou dobu si otevřel svůj vlastní obchod The People’s Place v Elmiře.  Z New Yorku dovážel zvonové kalhoty a svršky se zvonovými rukávy, které v tu dobu byly novinkou začínající přicházet do módy. Některé kousky ještě sám upravoval. Byly tak odrazem jeho stylu a vkusu. Ani pozdější krach jeho obchodu Tommyho od módy a podnikání neodradil.

Přestěhoval se se svojí přítelkyní do New Yorku, aby se jeho vášni mohl věnovat naplno. Dostal dokonce nabídku pracovat jako asistent u Calvina Kleina a Perryho Ellise, to ale odmítl a místo toho opět otevřel obchod People’s Place, na Manhattanu. Po návratu z Indie, kde byl na líbánkách se svou ženou Susie a kde se jeho práce zalíbila místnímu textilnímu magnátovi, se kterým se domluvil na spolupráci, přejmenoval svoji společnost na Tommy Hilfiger Corporation.

Logo značky Tommy Hilfiger.

 „Cesta k úspěchu není jednoduchá, ale když budete tvrdě dřít a pracovat s vášní, můžete si splnit svůj americký sen.“ 

 

Tommy si byl moc dobře vědom toho, že pro úspěch značky a dostání se do povědomí společnosti, je důležitá reklama. Proto najal legendárního a zkušeného George Louise, který měl za úkol vytvořit výraznou, provokativní, drzou reklamu, která upoutá pozornost a šokuje. Výsledkem byla reklama na Times Square hlásající „Čtyři největší američtí návrháři pánské módy jsou RL, PE, CK a TH“. Pod iniciály Tommyho Hilfigera bylo navíc jeho logo s dodatkem: „A tohle je logo toho nejméně známého z nich“. Odvaha jít do takové provokativní reklamy se značce jednoznačně vyplatila! 

Zákazníci si značku zamilovali nejen díky jedinečnosti, ale i díky vysoké kvalitě. Lidé kupovali oblečení, které je stylové, moderní a zároveň pohodlné. 

Gigi Hadid pro značku Tommy Hilfiger.

www.fashiongonerogue.com

 

Značka nejdříve zaměřená spíše na pánské a sportovní oblečení postupně rozšiřovala nabídku a tak si na svoje přišly i ženy a děti. Tommy Hilfiger nabízí i klasické doplňky jako kabelky, peněženky, pásky, boty, hodinky, parfémy, nechybí ani dokonce bytové doplňky. 

Návrhář známý svou elegancí a ležérností spolupracoval i s hudebními hvězdami, například s Britney Spears, Lenny Kravitzem nebo Rolling Stones. Navrhoval pro ně oblečení a dokonce sponzoroval některé koncerty.

I my v Loranu jsem si vědomi toho, že je tato značka oblíbená a žádaná, proto pro vás máme dobrou zprávu! :) V blízké době očekávejte na e-shopu nové zboží, krásné kousky mimo jiné i z dílny právě značky Tommy Hilfiger.