7 typů kabelek, které možná neznáte

Shopper, hobo, satchel, bucket? Říkají vám něco tyto pojmy? Jak už název článku napovídá, jedná se o označení různých typů kabelek, které si dnes představíme. Po přečtení tohoto článku už nebudete tápat a možná i zjistíte, jak se říká kabelkám, které se vám tolik líbí. 

  • Shopper bag - Jedná se o velmi prostornou kabelku neboli kabelku na nákup. Tyto kabelky jsou vhodné pro ženy, které v nich rády nosí spoustu věcí a chtějí mít spoustu prostoru, třeba i na ten nákup cestou z práce. Shopper kabelky mají dvě ucha pro praktické nošení na rameni. Jde o velmi trendy a oblíbený typ. Michael Kors Ciara LG EW TZ Tote Kabelka emeraldová patří do rodiny tzv. shopper kabelek.

 Michael Kors Ciara LG EW TZ Tote Kabelka emeraldová

  • Tote bag - Stejně jako shopper bag je i tote bag prostorná kabelka, jejíž součástí je většinou nějaký uzávěr nebo klopna, může být ale i zcela otevřená.  Uvnitř kabelky může být jen jeden prostor, nebo i menší kapsy na drobnosti. Tote kabelky se vyrábí v různých stylech a provedeních (například se liší strukturou nebo materiály). Kabelky mívají dlouhá ucha, aby se daly pohodlně nosit na rameni. Někdy se také setkáváme s názvem carry-all bags a v některých článcích jsou tote kabelky používány jako synonymum pro shopper kabelky. Michael Kors Jet Set Travel MD Carryall Tote Kabelka hnědá s monogramem patří mezi velmi oblíbené modely.

Michael Kors Jet Set Travel MD Carryall Tote Kabelka hnědá s monogramem_1

  • Hobo bag - Jde o jeden z nejoblíbenějších typů kabelek, které určitě znáte a vídáte na ulicích, ale možná už nevíte, že se jim říká hobo. Pro tyto kabelky je charakteristický jejich tvar, někteří ho popisují jako půlměsíc. Kabelky mají měkké tělo a jeden popruh. Většina žen je nosí na rameni, nosit se ale samozřejmě dají i v ruce. Jsou vyráběny především z poddajných materiálů, kterým je například měkká kůže nebo semiš. Příkladem kabelky v hobo stylu je tato kabelka Cavalli Class C00PW16CP052.

Cavalli Class C00PW16CP052.

  • Trapeze bag - Tohle už je méně obvyklý typ kabelek, ale také se s ním můžete i na českých e-schopech nebo v kamenných obchodech setkat. Tyto kabelky poznáte podle typických dvou "křídel". Ta můžete v případě, že chcete, aby kabelka působila čistějším a elegantnějším dojmem, zastrčit dovnitř. Většinou jsou tyto kabelky vyráběny z pevných materiálů, mají pevnou strukturu, dobře drží svůj tvar, ale není to pravidlem. Mezi kabelku typu trapeze můžeme zařadit i tuto krásku Michael Kors 30T8TXIS7L.

Michael Kors 30T8TXIS7L hnědá.

  • Satchel - Satchel kabelky jsou většinou doplněny o dlouhý popruh. Díky tomu kabelku můžete nosit jako crossbody, nebo podél těla. Většinou jde o strukturované tašky držící svůj tvar, které dokáží samy o sobě stát. Často nám mohou připomínat aktovky. Michael Kors Selma MD TZ Satchel Kabelka růžová s monogramem je jednou z nich.

MK11

  • Bucket bag - Takzvanou bucket bag poznáte na první pohled. Jedná se o kabelky, které vypadají jako stylové pytlíčky nebo kbelíčky. Jde o velmi trendy záležitost. Některé jsou určené pouze pro nošení v ruce, jiné mají dlouhý popruh nebo delší ucho pro nošení na rameni. Charakteristické jsou pro tyto kabelky šňůrky, kterými je zavřete. Mohou být ale použity i jiné typy zapínání. Velmi oblíbenou ozdobou těchto kabelek jsou třásně. Krásnou bucket bag Cavalli Class C00PW16CP042 u nás také seženete.

Cavalli Class C00PW16CP042.

  • Bowling bag - Módní návrháři se mohou inspirovat opravdu čímkoliv. A když se inspirují taškou na bowling, vznikne takzvaná bowling bag, pro kterou je typický zaoblený tvar a krátká ucha. Nosí se na předloktí nebo v ruce. Mohou být v provedení elegantním, ale i sportovním. 

Versace Jeans E1VQBBY4_75472

Napište nám do komentářů, který typ kabelky je váš favorit.