Vybavte si šatník na podzim

Léto se neúprosně blíží ke konci, a tak je čas vybalit krabice s názvem „teplé oblečení“. Nebo se rovnou poohlédnout po nových kouscích, co říkáte? Samozřejmě že to nebude tak, že s prvním zářím přijdou nízké teploty a deštivé podzimní počasí, není ale na škodu být včas připraven. Proto jsme si pro Vás připravili pár tipů na oblečení, které by rozhodně nemělo na podzim chybět ve Vašem šatníku. Pusťte se do čtení.

Kožená bunda

To je nesmrtelná volba. Kdo nemá koženou bundu, jako by nebyl. Nejvíc frčí klasická černá, která se dá lehce kombinovat s outfitem, letos ale můžete vsadit na výraznější barvy a to zejména na červenou nebo hořčicově žlutou. Tedy na klasické barvy podzimu. Kožená bunda je opravdu základ a vlastně ji můžete nosit celoročně, každopádně podzim je pro ni jako dělaný.

obrázek 1_3

V kombinaci s rolákem máte pohodlnou a zároveň elegantní kombinaci ven nebo i na společenské akce. Využít můžete pravou kůži, ale také koženkovou variantu, která nicméně nebude tak kvalitní. V obzvlášť studených dnech mohou dámy bundu nandat i pod vlněný kabát. Kreativitě se zkrátka meze nekladou.

Rolák

O roláku už jsme se zmínili výše, skvěle sedí ke kabátům i koženým bundám. Důležitý je ale i materiál. Nejlepším materiálem, který ideálně zahřeje je kašmír, ale nikdo z nás není milionář, takže budete muset asi chvíli šetřit. Levnější variantou jsou vlněné roláky, které sice plní svou funkci, ale mohou být dosti kousavé, takže si je před koupí určitě zkuste. Tak jako tak se o svetry s rolákem musíte dobře starat, aby nebyly vytahané a nezačaly se na nich dělat žmolky.

Trenčkot

Další klasika na podzim, ale i na jaro. „Pršiplášť“ je ideální na podzimní večery, kdy po něj můžete nosit jen tričko, nebo košili. Nejčastější a nejoblíbenější barvou do kombinace je béžová, ale nebojte se experimentovat i s jinými barvami a vyladit k nim svůj outfit. Na podzim se tak hodí například khaki nebo červená. Trenčkot je rozhodně kus, na který v podzimních časech nedáte dopustit.

podzim

Černé džíny

Když nevíte co na sebe, tak černé džíny můžete zkombinovat prakticky se vším. V žádném šatníku tak by tak rozhodně neměly chybět. Na výběr máte elegantní varianty, nebo džíny v uvolněnějším stylu, ke kterým se skvěle hodí zmiňovaný trenčkot. Výhodou černé je, že se k ní hodí jak decentní barvy tak i ty křiklavější, proto kombinujte a hledejte parádní kombinace.

Šála

Perfektní doplněk, který můžete přehodit přes koženou bundu, kabát, nebo svetr. Stejně jako u roláku hleďte především na materiál, ať si nepořídíte něco z umělého materiálu, co by Vám dalo na oplátku nepříjemnou vyrážku na krku. Ideální je opět kašmír, nebo vlna. Zapomeňte na šedé a černé barvy, kupte si nějakou výraznou, která rozzáří chmurné podzimní dny a dámám bude ladit třeba s červenou nebo vínovou rtěnkou.

Pokud Vás naše tipy zaujaly, můžete se poohlédnout po něčem hned u nás na Lorano v sekci oblečení. Vykročte do podzimu připraveni a s plným šatníkem.