Značka Calvin Klein

Značka Calvin Klein je spojením minimalismu a provokace a jméno nese po svém zakladateli. Calvin Klein se narodil v roce 1944 do rodiny maďarských emigrantů. Láska pro módu ho provázela už od mladých let. Studoval střední návrhářskou školu a poté Fashion Institute of Technology na Manhattanu. Společnost založil v roce 1968 společně se svým obchodním partnerem Barrym Schwartzem.

Logo značky Calvin Klein.

První kolekce „youthful, understated coats and dresses“ byla velmi úspěšná a už rok po založení zdobila značka Calvin Klein i módní magazín Vogue. Značka poté rozšířila dámskou kolekci o klasická saka, spodní prádlo a sportovní módu a začínala být čím dál více oblíbená a známá. Čekat na sebe ani příliš dlouho nenechala různá ocenění. Klein získal například prestižní cenu Amerických módních kritiků. Avšak v roce 1987 měla jeho společnost finanční problémy, což později vedlo až k bankrotu.

Kabelka Calvin Klein Zone Medium Shopper modro-bílá.

Upoutat pozornost nebyl pro Kleina problém. Reklamními fotkami propagující jeho jeany s nápisem značky na zadní kapse byli lidé šokováni. Na fotkách se tehdy objevila mladá herečka Brooke Shields, která na sobě měla pouze jeany Calvin Klein, a slogan: "Víš, co se ještě vejde mezi mně a moje Calvinky? Nic!". Během prvního týdne prodeje se prodalo 200 000 kusů. Mít jeany bylo v té době pomalu povinností každého moderního člověka.

Calvin Klein Edit Medium Shopper Kabelka světle modrá

Devadesátá léta se nesla ve znamení spodního prádla. Kolekce unisexového spodního prádla byla velmi úspěšná a i díky tomu byly finanční problémy pro tuto společnost už minulostí. Značka Calvin Klein ale nenabízí pouze unisexové oblečení. V její nabídce naleznete například i boty a nejrůznější doplňky (šátky, pásky, sluneční brýle), parfémy, kosmetiku nebo zařízení do bytu. V roce 2005 prodal návrhář značku výrobci triček Phillips Van Heusen Corp za 430 milionů dolarů.

Calvin Klein je v současnosti jednou z nejpopulárnějších módních značek, která ve svých kampaních sází na známá jména – například na Davida Beckhama nebo Justina Biebera.

Na celou naši nabídku zboží značky Calvin Klein se můžete podívat ZDE.

Tak šup!