Značka GUESS

Guess je značková americká řada oblečení. Tato značka kromě oblečení nabízí i nejrůznější doplňky (kabelky, peněženky, hodinky, šperky, perfémy) a působí ve spoustě zemích po celém světě. Většina obchodů se nachází ve Spojených státech a v Kanadě a produkty značky Guess najdete samozřejmě i na našem e-shopu. 

Společnost založili v roce 1981 bratři Marciano, kteří vyrůstali ve Francii a poté se přestěhovali do Kalifornie.

Prvním produktem byly třízipové jeany Marilyn. Módní kritici a obchodní domy obepnutý střih, který zdůrazňoval ženské křivky, s příliš velkým nadšením nevítali. Později ale obchodní řetězec Bloomingdale's svolil k prodeji dvou tuctů těchto Guess jean. Vyprodány byly během několika hodin a u zákazníků se těšily velké oblibě. Právě díky jeanovým kalhotám se značka stala v 80. letech velmi populární a vyhledávanou.

Logo značky Guess.

V roce 1982 začala značka s inzercí a její reklamy získaly nejedno ocenění. Nejznámější reklamní černobílé fotografie byly použity o tři roky později a vyhrály mnoho cen Clio Awards (ceny za tvůrčí reklamy a design). V reklamách společnosti Guess zazářily známé modelky jako například Claudia Schiffer, Eva Herzigová nebo Laetitia Casta.

V 90. letech se na scéně objevila spousta nových módních společností (Calvin Klein, Diesel, Tommy Hilfiger a Gap) a pro značku Guess se tato léta nesla ve znamení mírného úpadku. Ten společnost překonala až s příchodem roku 2000, kdy přišla s novou kampaní. Tváří nové série reklam se stala hotelová dědička Paris Hilton. Tehdy firma zásadně změnila strategii, vzhled i styl a její kontroverze z 90. let byla pryč.

 

Detail kabelky značky Guess.

Produkty Guess jsou vyráběny ve 4 kolekcích, které se liší materiály, barvami, použitými prvky, ozdobami, ale i cílovou skupinou a cenovou dostupností. Každá kolekce má přitom své logo a vlastní návrháře.

G by Guess - nejlevnější produktová skupina, je určena pro mládež 

Guess - standardní produktová skupina

Guess by Marciano - nejdražší produktová skupina, kolekce pro náročné zákazníky

Guess Kids - kolekce pro děti

 

Dnes můžeme Guess označit jako globální lifestylovou značku s kompletním sortimentem oblečení a doplňků a jako symbol mladistvého, žhavého, sexy a dobrodružného životního stylu.