Značka MICHAEL KORS

Značka, která je na našem e-shopu momentálně nejvíce zastoupená, nese název Michael Kors. Většina lidí si s touto značkou pravděpodobně spojí kabelky, svůj repertoár má ale mnohem širší a kromě kabelek seženete i Michael Kors oblečení, obuv, kosmetiku a parfémy, šperky, hodinky, brýle a další doplňky pro ženy i muže. Kdo ale za touto značkou stojí a jaká je její historie? I to vám dnes ve stručnosti povím.

Michael Kors, původním jménem Karl Anderson, se narodil 9. srpna 1959 v newyorském Long Island. Jeho původní vysněná kariéra směřovala do hereckého průmyslu, jako malý vystupoval například v reklamě na cereálie. Nakonec se ale prosadil v módním průmyslu. Od malička měl k módě vztah především i díky jeho matce, která byla modelka. Kors studoval na Fashion Institute of Technology v New Yorku. Poté začal prodávat v jednom butiku, kde i navrhoval a tvořil. V devatenácti letech navrhl svoji první kolekci.

 

Logo značky Michael Kors.

 „Vždy jsem vnímal doplňky jako vykřičník ženského outfitu.“

 

Michael Kors je jedním z prvních Američanů, kteří se dostali mezi pařížské módní návrháře. Potvrzením toho, že se tento návrhář vydal správným směrem, byly jeho kolekce, které v roce 1981 prezentoval pro známé a úspěšné módní domy a které se okamžitě vyprodaly. Tím rychlostí blesku odstartoval jeho úspěch ve Spojených státech. V Evropě přišel úspěch až později.

V roce 1997 se stal Kors hlavním designérem a kreativním ředitelem francouzské značky Céline. Zde představil svoji novou kolekci s názvem Ready to wear, která na pozitivní ohlasy nenechala dlouho čekat. Kors mimo jiného spolupracoval také s časopisem Vogue, dostal návrhářskou cenu CFDA (Womenswear Designer of the Year Award) a je nositelem řady oceně

V roce 2003 odešel z Céline a začal působit ve své vlastní firmě. Nezůstává ale pouze u oblečení, vrhá se i do navrhování kabelek, bot a dalších věcí. Pobočky má Michael Kors momentálně po celém světě a modely této značky jsou již tradiční ozdobou celebrit na červeném koberci.

Detail peněženky Michael Kors.

Kors není jen návrhář a nepohybuje se pouze na poli módy. Podílí se i na filantropii, je aktivním účastníkem v boji proti hladu, spolupracoval s organizací New York a pomáhal distribuovat jídlo pro lidi s HIV/AIDS, rakovinou a pro jinak vážně nemocné. Dále také spolupracuje s OSN. Část z výtěžku z prodeje jeho speciální kolekce hodinek mířila k dětem v nouzi přes školní stravovací program OSN.

Za celým rozvíjejícím se a úspěšným impériem Michael Kors stojí jedinečný návrhář s vrozeným smyslem pro půvab a krásu a vnímáním nadčasového stylu. Jeho móda zaujme na první pohled. Důraz klade tato značka na detaily a praktické prvky. Dnes můžete vybírat z nepřeberného množství barev, tvarů a stylů podle toho, co se líbí vám :)

Na produkty Michael Kors, které máme skladem, se můžete podívat ZDE.