Značka UGG

Příběh značky UGG sahá do ruku 1978, kdy s sebou australský surfař Brian Smith z Austrálie do Ameriky přivezl boty vyrobené z ovčí vlny. Prodával je zpočátku zejména surfařům. Byly pro ně velmi praktické, protože se snadno nazouvaly, surfaři je mohli nosit bez ponožek, vlna dobře absorbovala vlhkost a udržovala nohy v teple. Poté, co se Smith v Kalifornii zabydlel a usadil, začala se značka měnit, dále se rozvíjet.

Boty měly velký úspěch, čehož si všimla i společnost Deckers Outdoor Corporation, která nakonec UGG Australia koupila. Společnost UGG se postupně dostala na stránky luxusních a prestižních časopisů. Z těchto bot se začal pomalu ale jistě stávat mainstream, objevovaly se na nohou slavných celebrit a pozornosti lidí to neuniklo.
UGG logo_1

UGG při výrobě uplatňuje nejpřísnější standarty. Zboží vzniká v rukou mistrů svého oboru, kteří používají kůži Twinface Sheepskin a vlnu UGGpure™. Ačkoliv tuto značku proslavily právě boty (kozačky, válenky, sandály, pantofle, mokasíny a tenisky), dnes už na trhu seženeme například i UGG kabelky.

Boty značky UGG.

www.pinterest.com

 

Značka se vypracovala a dnes se její výrobky prodávají po celém světě. Kamenné pobočky najdete například v New Yorku, Tokiu, Pekingu, Londýně, Paříži. K fanouškům této značky patří třeba Kate Hudson, Sarah Jessica Parker, Ashley Olsen, Katie Holmes, Megan Fox, Drew Barrymore, Cameron Diaz a další ženy. Pozor, tyto boty nosí ale i muži. Neodolali jim například Ben Affleck, Leonardo di Caprio nebo Brad Pitt.

Rok 2003 byl pro značku úspěšným rokem, protože byla jmenována Footwear News značkou roku a podařilo se jí vytvořit úplně novou kategorii obuvi. Dnes tyto pohodlné teplé válenky vídáme jak na ulicí, tak i na světových přehlídkových molech. Dnes už se navíc boty nevyrábí jen v přírodních neutrálních odstínech, k sehnání jsou i v zářivých výrazných barvách nebo s výšivkami.

Kabelka značky UGG.

Na našem e-shopu sice boty značky UGG nenajdete, ale v nabídce máme UGG kabelky.